Spotkanie z Niemieckim w Rzeszowie


„Spotkaj się z Niemieckim” to cykl spotkań poświęconych językowi niemieckiemu, odbywających się we wrześniu tego roku w 8 miastach w Polsce. Organizatorem spotkań jest Goethe Institut z Warszawy.

Uczniowie z kl.6 i 7 wraz z nauczycielką jęz.niemieckiego udali się w piątkowe popołudnie 24 września do Rzeszowa, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat języka naszych zachodnich sąsiadów, a przy okazji spędzić aktywnie czas.
Na nudę nie można było narzekać. Organizatorzy spotkania przygotowali dla uczniów wiele atrakcji: puzzle magnetyczne, gry językowe, quizy. Najbardziej podobał się występ magika Piotra Szumnego,  wielki niedźwiedź Buddy Bär – symbol Berlina oraz sklep z żelkami Haribo, gdzie można było nabyć żelki bez gotówki ale wyłącznie poprzez rozmowę w języku niemieckim🙂
Na scenie wywiadu w języku niemieckim udzieliła nasza uczennica z kl.7 Patrycja Siuciak- brawa za odwagę! Patrycja miała tego dnia szczęście, gdyż zajęła 1 miejsce w konkursie Wiedzy o Niemczech, zaś Tomek Zalot z kl.7 zajął 3 miejsce w tym samym konkursie. Uczniowie otrzymali cenne nagrody. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe torby z gadżetami od organizatorów spotkania.

Bogatsi o nowe doświadczenia i nowo poznane słówka, pełni wrażeń, pozytywnych emocji i z uśmiechami na twarzy wróciliśmy w godzinach wieczornych do domu. Spotkanie z niemieckim zaliczamy do udanych, za co serdecznie dziękujemy organizatorom!

Jadwiga Chmura

Wywiad z Patrycją:

https://drive.google.com/file/d/11ijiTqfMDikF9t7_VKob-ZzPD3dG3pRX/view?fbclid=IwAR1iN97IXhw2qxVWTRwHHyB31T6xqmaSTGQKFhc7Cdl1NwdumLsWSA6bxSY