„Pan Dominik farmę miał, i-a, i-a, o…” – te słowa piosenki na długo pozostaną w głowach naszych przedszkolaków po wizycie na Muzycznej Farmie Mini Zoo w Cieszacinie Małym

Przedszkolaki 🧒👧z ogromnym zainteresowaniem poznawały mieszkańców farmy. Słuchały opowieści o tym, czym żywią się zwierzęta oraz jakie mają zwyczaje. Wspólnie wyruszyliśmy na łąkę, aby skosić świeżą trawę dla zwierzątek. Dzieci karmiły marchewkami 🥕koniki, 🐴kózki🐐 i alpaki🦙. Miały również okazję nakarmić smakołykami małpki marmozety,🐒 co sprawiło im ogromną radość.

Mieliśmy także możliwość wejścia do ptaszarni 🦜🦆🐓oraz potrzymania w rączkach słodkich króliczków. Nie lada przeżyciem było również spotkanie z prawdziwym wężem, 🐍którego dzieci mogły dotknąć, a nawet potrzymać pod czujnym okiem opiekunów.

Jednak największą atrakcją okazała się przejażdżka drewnianym wozem  oraz wyprawa przez magiczny, baśniowy 🧌🌈🧚‍♀️🍄tunel.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu radości😃, niezapomnianych wrażeń i cennych doświadczeń. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

A. Halasa