Spotkanie z Fotografem

W minionym tygodniu przedszkolaki z Dębna przerabiały tematy związane z hobby. Na zakończenie tygodnia udało się nam zaprosić Panią Justynę, która w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała nam o swoim „koniku” fotografii. Nasz gość na co dzień pracuje w innym zawodzie, a fotografia to zajęcie hobbystyczne. Dzieci zapoznały się z cała historią fotografii, miały okazję na własne oczy zobaczyć stare aparaty fotograficzne, klisze i czarno-białe zdjęcia. Pani Justyna opowiedziała jak przez lata  zmieniały się gusta fotograficzne oraz sprzęt. Wytłumaczyła nam, jak zrobić dobre zdjęcia, jak dużą rolę odgrywa światło. Wszystkie dzieci w wielkim skupieniu słuchały opowiadań i aż rwały się by samodzielnie zrobić zdjęcie, czy dotknąć oryginalnych sprzętów. To było bardzo ciekawe doświadczenie i ogromnie dziękujemy Pani Fotograf za podzielenie się z nami swoją pasją.

Barbara Baj-Pękala