Poszukiwani pomocnicy Świętego Mikołaja!

Fundacja Świętego Mikołaja z którą współpracuje nasza szkoła poszukuje pomocników (uczniów kl.IV-VIII) do ręcznego pisaniu listów do darczyńców. Wolontariat odbywa się całkowicie zdalnie, dlatego zapraszamy wolontariuszy z całej Polski. Po zakończeniu zadania każdy wolontariusz otrzyma zaświadczenie z podaną liczbą godzin.

Co będę robić jako wolontariusz?
Twoim zadaniem będzie ręczne napisanie listów z podziękowaniami i życzeniami świątecznymi do osób, które w minionym roku wpłaciły darowiznę na nasze działania. Najważniejszą rzeczą jest dla nas to, żeby list był jak najładniej napisany.

Gdzie będę odbywać wolontariat?
Listy możesz pisać w domu, a potem odesłać do biura Fundacji na adres:
Fundacja Świętego Mikołaja
ul. Koszykowa 24/7
00-553 Warszawa

lub przynieść do szkoły, a odeślemy go w Twoim imieniu.

Czy dostanę dane osoby, do której będę pisać list?
Otrzymasz jedynie imię osoby, do której będziesz pisać list.

Kiedy zaczyna się akcja i do kiedy można się zgłosić?
Liczba listów jest ograniczona, więc im szybciej się zgłosisz, tym lepiej. Listę imion i treść listu wyślemy do ciebie ok. 20 października. Napisane listy muszą zostać dostarczone do fundacji do 19 listopada.

Ile listów muszę napisać, żeby zaliczyć wolontariat?
Napisanie jednego listu zajmuje średnio pół godziny. Tylko odpowiednio starannie napisane listy będą mogły być wysłane do darczyńców, a więc tylko za tak wykonane zadanie będziemy wystawiać zaświadczenia o odbytych godzinach wolontariatu. Za każde 2 napisane ładnie i starannie listy, zaliczamy 1 godzinę wolontariatu (2 listy = 1 godz. wolontariatu).

Chcę zostać wolontariuszem! Gdzie się zgłosić?
Aby się zgłosić wypełnij formularz rejestracyjny: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjcUUVuDRwQjes4mIbPJzsjqtgFnz4GfNhQnPDT9DIxPsQqw/viewform?usp=sf_link
Po jego wypełnieniu skontaktujemy się z tobą i przekażemy ci potrzebne informacje.

Serdecznie zapraszamy uczniów z całej Polski do ekipy Świętego Mikołaja!