Wielkie Czytanie Literatury Polskiej 08-14.12.2020r

Program autorski promujący czytelnictwo w naszej szkole został zrealizowany zdalnie.

Uczniowie klas 1-3 słuchali wierszy Juliana Tuwima. Ilustracje, które wykonali trafnie ukazują emocje i przygody bohaterów.

Klasy 4-6 zapoznały się z losami adoptowanego ze schroniska psa. Powieść Marcina Pałasza: ,,Sposób na Elfa” ma dwóch narratorów – tytułowego psiego bohatera i jego troskliwego właściciela. Prace plastyczne pokazują bliska więź między psem i człowiekiem.

Uczniowie klasy 7 zaprojektowali plakaty promujące czytelnictwo, inspirowane dramatem Juliusza Słowackiego ,,Balladyna”. Bohaterka zaślepiona rządzą władzy dopuszcza się najcięższych zbrodni i ponosi zasłużona karę .

Dziękujemy wychowawczyniom klas 1-3 oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom za współpracę w realizacji programu oraz rodzicom, którzy motywowali swoje dzieci do aktywności plastycznej i czytelniczej.

Barbara Pelc i Elżbieta Leszczak