Wycieczka do Janowa

We wtorek 28 września uczniowie z klas IV, V i VI wzięli udział w całodniowej wycieczce do Janowa Lubelskiego.

Rozpoczęliśmy od przyrodniczo – ekologicznego bloku złożonego z czterech interaktywnych laboratoriów (Zoom Natury, Runo Leśne, Awifauna i Troposfera, Energia i Recykling), a następnie udaliśmy się do miejsca rozgrywania „wesołej olimpiady”, podczas której dzieci miały okazję współzawodniczyć w ciekawych konkurencjach wymagających od nich zarówno sprawności i koordynacji ruchowej, jak i umiejętności pracy w zespole. 
Po marszu na orientację i próbie samodzielnego wykrzesania ognia, przyszedł czas na ognisko z prawdziwego zdarzenia (oczywiście z kiełbaskami). Kolejnym etapem naszej wyprawy był park linowy. Różnorodność wyboru tras (od łatwej do bardzo wymagającej) dała możliwość sprawdzenia się zarówno tym, którzy musieli przełamywać swoje lęki dotyczące pokonywania przeszkód na wysokości jak i tym rządnym intensywnych wrażeń. Dzień zakończyliśmy próbując naszych sił w strzelaniu z łuku oraz wiatrówki.
Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni! 

Wycieczka to kolejny z elementów programu ,,SP! Serce i Pomoc”, który od tego roku realizuje nasza szkoła.

Magdalena Murdzia
Grażyna Małek
Joanna Figiela