LOWE wrzuca kolejny bieg!

W nowym roku LOWE nie zwalnia tempa, jeszcze szerzej otwiera drzwi ośrodka i zaprasza chętnych do korzystania
z bogatej oferty. A chętnych nie brakuje! Przychodzą, bo chcą rozwijać zainteresowania, zadbać o formę, podnosić swoje kompetencje, nawiązać nowe znajomości, zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy.
Motywacja bywa naprawdę różna…

Obecnie w Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji realizowanych jest 6 aktywności.

  • Pasjonaci tańca, którzy cierpią na brak aktywności fizycznej, chcą rozruszać ciało i wyzwolić endorfiny uczęszczają na ZUMBĘ – zajęcia okazały się tak wciągające, że uczestniczki z niecierpliwością czekają na każde kolejne spotkanie z charyzmatyczną prowadzącą, która zaraża dobrą energią i sprawia, że „zumbiary” odkrywają istnienie mięśni, które do tej pory nie były specjalnie aktywne.
  • Miłośnicy pracy biurowej, faktur i bilansów, którzy dobrze czują się w świecie cyferek, rachunków, rozliczeń … wybrali KURS KSIĘGOWOŚCI -nabędą oni solidne podstawy z zakresu rachunkowości zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym – po ukończeniu 80 – godzinnego kursu otrzymują certyfikat i zaświadczenie MEN.
  • Osoby, którym przyjemność sprawia zajmowanie się drugim człowiekiem i czują, że mogłyby robić to „zawodowo” wybrały KURS OPIEKUNA OSÓB STARSZYCH I DZIECI – zapotrzebowanie na wykwalifikowanych opiekunów osób starszych  wzrasta z roku na rok, a rodzice chętniej pozostawiają swoje dzieci pod opieką fachowców – na zajęciach łączących teorię z praktyką kursanci zdobywają widzę m.in. na temat komunikowania się, pielęgnacji, odżywiania, aktywności osób starszych i dzieci – po ukończeniu 80-godzinnego kursu uczestnicy otrzymują certyfikat i zaświadczenie MEN.
  • Ci zaś, którym porozumiewanie się w języku ojczystym nie wystarcza zdecydowali się na KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO lub JĘZYKA ANGIELSKIEGO.
  • Osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez śpiewania, potrafią wydobyć z siebie czysty dźwięk i słoń nie nadepnął im na ucho postanowiły rozwijać swoje umiejętności na ZAJĘCIACH MUZYCZNO – WOKALNYCH – w programie m.in. praca nad poprawną emisją głosu, nauka utworów wielogłosowych (sakralnych i świeckich).

Kontynuowane są również szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą nabyć lub odświeżyć umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora AED.