Bezpieczna droga do szkoły

W tym tygodniu  tematyka zajęć na świetlicy szkolnej związana była z bezpieczeństwem dzieci w drodze do i ze szkoły.

Dowiedzieliśmy się i przypomnieliśmy sobie wiele ważnych rzeczy m.in:

• Jak należy poruszać się po jezdni oraz w jakich miejscach prawidłowo ją przekraczać.
  • Jak rozpoznawać znaki drogowe i jak się do nich stosować.
  • Jak należy zachować się podczas drogi do szkoły gdy idziemy sami, a zaczepi nas obca osoba.
  • Jaka rolę odgrywają elementy odblaskowe podczas drogi do szkoły na ubraniach i plecakach.

Zaznajomiliśmy się z numerami telefonów alarmowych, a także sytuacjami jak i kiedy można z nich skorzystać.

W ramach zajęć przeprowadzone zostały z dziećmi zabawy dydaktyczne mające na celu naukę prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po drodze.

W związku z obchodzonym w ubiegłym tygodniu Światowym Dniem Pierwszej Pomocy uczyliśmy się również słów piosenki Serce piko w wykonaniu rzeszowskich ratowników medycznych.

Agnieszka Maj
Jolanta Szkodzińska