Scenariusz zajęć 25.06.2020r.

Temat: Wakacyjne Reaggae! Kształtujemy psychomotorykę, stabilność oraz prawidłową postawą ciała.
Grupa: 2,5 – 3 latki

Przebieg zajęć:

1.Powitanie i rozgrzewka.

Do piosenki ,,Przyszło lato” wykonujemy poniższe ćwiczenia:
https://www.youtube.com/watch?v=Ls4y1_s5czI

Dzieci biegają w tempie podanym na bębenku. Na hasło: ZACZAROWANA GŁOWA- dzieci stoją i poruszają głowami. Na hasło – ZACZAROWANE RĘCE – poruszają rękami. na hasło – ZACZAROWANE NOGI – poruszają nogami, stając raz na jednej, raz na drugiej nodze

2.Oswojenie z muzyką, tańczymy wakacyjny układ do piosenki ,,Wakacyjne Reaggae”

3.Ćwiczenia relaksacyjne.

,,Wakacyjna joga” – potrzebujemy misia oraz wakacyjnej dmuchanej lub pluszowej piłki, przenosimy się na plażę, gdzie przy pomocy morskich zwierząt popracujemy nad naszą psychomotoryką, stabilnością oraz prawidłową postawą ciała:

4.Podziękowanie wszystkim dzieciom za systematyczny i aktywny udział w całorocznych zajęciach tanecznych.