,,Trzeba było to wszystko przeżyć, żeby zrozumieć, że Warszawa nie mogła się nie bić”

To hasło umieszczone na murach Muzeum Powstania Warszawskiego, miejsca gdzie historia ożywa na nowo — poprzez ekspozycje, a przede wszystkim dzięki przewodnikom, którzy przenoszą nas do czasów z przeszłości w sposób nowoczesny i poruszający. Mieliśmy okazję tego doświadczyć osobiście: posłuchać bijącego w murze serca powstańców, poznać ich historię, a także zobaczyć poruszający film pokazujący doszczętnie zniszczoną stolicę.

Następnie szybki powrót do rzeczywistości i zwiedzanie Warszawy wszystkimi możliwymi środkami komunikacji oraz podziw nad tym, jak to miasto odbudowało się ze zgliszcz. Po drodze zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik – przestrzeni, która inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań oraz projekcja filmu o rewolucji Kopernika.

Podczas naszej dwudniowej wycieczki nie mogło zabraknąć czasu na rekreację, a tę zapewnił nam Park Wodny w Suntago, gdzie wśród tropikalnej roślinności szaleliśmy na zjeżdżalniach i basenach.

Dziękujemy Pani Asi za opiekę i niekończące się pokłady cierpliwości. To był nasz ostatni wspólny wyjazd, a wspomnienia zostaną z nami na długo.

Uczniowie klasy 8 z Wychowawcą

S. Krawiec-Kozłowska