Spotkanie z podróżnikiem – Kuba

W dniu 09.02.2026r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem, panem Piotrem z
organizacji: ,,Trzask”, który opowiadał o swojej wyprawie na Kubę. Uczniowie poznali wiele
ciekawostek na temat położenia wyspy, klimatu, kultury oraz codziennego życia
mieszkańców.
Podczas prezentacji nie zabrakło zdjęć, pamiątek oraz interesujących opowieści o Hawanie,
kubańskiej muzyce, tradycjach i charakterystycznych starych samochodach. Spotkanie
wzbudziło duże zainteresowanie, a uczniowie chętnie zadawali pytania.
Była to wartościowa lekcja geografii inspirująca do poznawania świata.

E. Leszczak