Wycieczka szkolna

Uczniowie klasy 8 i 7 pod opieką pań Renaty Romanowskiej-Miś i Elżbiety Popowicz wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Oświęcimia.

Pierwszego dnia obejrzeli najnowszy film z udziałem Daniela Craiga, opowiadający historię najbardziej znanego agenta 007. Drugi dzień był dniem namacalnego doświadczania historii. O ludobójstwie w Oświęcimiu, okrucieństwie niemieckich oficerów i warunkach panujących w obozie Auschwitz – Birkenau z wielkim zaangażowaniem opowiedziała przewodniczka. Przez blisko 3,5 godziny uczniowie z zainteresowaniem słuchali jej opowieści o losach tysięcy Polaków i Żydów. W tym miejscu potrafili zachować się kulturalnie i z należytym szacunkiem.

Uczestnicy wycieczki byli niezwykle rozśpiewani, od wejścia do busa aż do zakończenia wycieczki zapoznawali swoje nauczycielki z niezwykle bogatym repertuarem młodzieżowej muzyki.

Elżbieta Popowicz