Majówka w Passau

W poniedziałek 10.05 klasa 7 wybrała się na wirtualną majówkę do uroczego miasta Passau w południowych Niemczech.
Po mieście oprowadziła nas niemieckojęzyczna przewodniczka Marta, która mieszka tam od najmłodszych lat i zna doskonale to miejsce! Było to bardzo ciekawa podróż, w której dowiedzeiliśmy się pewnych ciekawostek,  m.in. że największe orany na świecie znajdują się właśnie w Passau w Katedrze Św. Stefana. Pani Marta przetestowała naszą wiedzę kulturoznawczą o Niemczech za pomocą aplikacji Mentimeter. Siódmoklasiści przygotowali test z wiedzy o Polsce. Uczniowie opowiedzieli o miejscach na Podkarpaciu, które warto odwiedzić. Wspomieliśmy również o tradycjach naszego regionu jak np. Turki czy wyroby z wikliny.

Dziękujemy Pani Marcie oraz Goete Institut za to spotkanie!

Jadwiga Chmura