Wymiana pocztówkowa z kolegami ze Słowacji

Uczniowie z klasy 8 wzięli udział w wymianie pocztówkowej z rówieśnikami ze Słowacji. Ósmoklasiści otrzymali początkiem października ręcznie wykonane kartki z pozdrowieniami w języku niemieckim i słowackim. Uczniowie odpowiedzieli swoim słowackim kolegom przygotowując piękne kartki z krótkimi informacjami o sobie.

W ten sposób młodzież z obu krajów wymieniła się adresami domowymi, mailowymi oraz Instagramem. Uczniowie dowiedzieli się o swoich zainteresowaniach, a część ósmoklasistów dołączyła do kartek własne prace plastyczne. Zajęcia odbyły się w ramach lekcji języka niemieckiego, przy okazji realizacji tematu zasad i form korespondencji (list, e-mail, sms) w języku niemieckim. Poznawanie języka obcego odbywa się najefektywniej poprzez doświadczenie i praktykę!

Mamy nadzieję, że nasze znajomości z kolegami ze Słowacji będą podtrzymywane przez dalszą wzajemną korespondencję.