Wyjazd do zagrody edukacyjnej w Przychojcu 

W dniach 11-12 czerwca przedszkolaki udały się do zagrody edukacyjnej w Przychojcu. Celem przewodnim wyjazdu były warsztaty „Od ziarenka do bochenka”. Dzieci miały możliwość zmielić ziarna zbóż, odmierzyć mąkę na wadze szalkowej, a następnie samodzielnie wykonać proziaki, które zostały upieczone w starym tradycyjnym piecu. Pani gosposia – Czesława Zawadzka – opowiedziała przy okazji o dawnych zwyczajach, tradycjach, czynnościach wykonywanych na wsi. Wypieczone podpłomyki szybko znikały z talerza wraz ze swojskim serkiem, który również został wykonany z pomocą naszych przedszkolaków.
Następnie dzieci zostały oprowadzone po zagrodzie, starych budynkach, gdzie poznawały życie w XIX w. i miały możliwość pooglądać dawne zabawki. Piękna pogoda pozwoliła na świetną zabawę na świeżym powietrzu oraz paradę w strojach „prosto z bajki”. Dodatkowo przedszkolaki miały poznały mieszkańców zagrody – koziołka, psa, króliki. Dzień ten przysporzył wielu pozytywnych emocji i poszerzył o nowe doświadczenia.

Katarzyna Dziedzic

https://drive.google.com/drive/folders/16SopAsDr8p3rQkUTVEoLPdLEEq6ikkwj?usp=sharing